Než se tak stalo, starostka Praskoles Zdeňka Drábková se dětí zeptala, jestli vědí, jaké sporty si budou moci oni i jejich rodiče na novém hřišti zahrát. „Florbal, malou kobanou, vybíjenou, basketbal," volaly děti jeden přes druhého a už se těšily, až si hřiště vyzkouší. Zdeňka Drábková ještě upřesnila, že je vhodné například i pro tenis a pozvala nedočkavé děti na hnědou plochu hřiště. 

Děti z praskoleské základní a mateřské školy se tak staly prvními návštěvníky nového víceúčelového hřiště, jehož součástí je dětský koutek. Těsně po jeho slavnostním otevření se z nové plochy ozýval dětský smích.

Projekt Stavba víceúčelového hřiště s dětským koutkem v Praskolesích je spolufinancován z Regionálního operačního programu Střední Čechy, Integrovaný rozvoj území, oblast podpory – Rozvoj venkova. „Hřiště patří mezi nejdůležitější projekty, které se v obcích realizují. Sport rozhodně sjednocuje. Místo aby děti seděly doma u tabletu a hrály bojové hry, mohou bojovat například při fotbale,“ prohlásil za poskytovatele dotace Tomáš Oliva, náměstek ředitele Úřadu Regionální rady. „Nyní máte šanci, aby u vás vyrostl významný sportovní talent,“ uzavřel Tomáš Oliva.