Vzniklo zde totiž víceúčelové hřiště s dětským koutkem za tři a půl milionu korun.

Projekt Stavba víceúčelového hřiště s dětským koutkem v Praskolesích byl zahájený koncem letošního ledna. Je spolufinancován z Regionálního operačního programu Střední Čechy, Integrovaný rozvoj území, oblast podpory – Rozvoj venkova. Maximální výše dotace je 2,9 milionu korun. Praskoleští se tak na akci podílejí částkou v přibližné výši půl milionů korun.

Povrch bývalého kluziště nebyl již řadu let vhodný pro jakékoliv sportovní aktivity. 
Z tohoto důvodu zástupci obce nechali připravit projekt na jeho rekonstrukci.
Výsledkem je víceúčelové hřiště, na kterém si vyznavači sportu zahrají nejen tenis, nohejbal, malou kopanou, ale i florbal, volejbal nebo basketbal.
„Hřiště bude vhodné například i pro výuku tělesné výchovy a činnost zájmových spolků," říká starostka Praskoles Zdeňka Drábková.

Součástí víceúčelového hřiště je i dětský koutek s několika hracími prvky. Důležitým přínosem víceúčelového hřiště v Praskolesích bude možnost sportovně rekreačního využití pro nejrůznější věkové a zájmové skupiny. Navštěvovat ho budou moci lidé z Praskoles i blízkého okolí.

Stavba víceúčelového hřiště byla dokončená v květnu. Předpokládané slavnostní otevření je naplánované na středu 10. června. Pak začne zkušební provoz.
Tím zde ale úpravy nekončí. Obec hodlá investovat do opravy bývalých hokejových kabin, které se u hřiště nacházejí. Upravené šatny a sociální zařízení budou sloužit všem zájemcům, kteří si na víceúčelové hřiště přijdou zasportovat. Obec Praskolesy do úpravy šaten a sociálních zařízení vloží přibližně sedm set padesát tisíc korun. Stavební úpravy by měly začít o letních prázdninách.