„To jsem vůbec nevěděla, že se něco podobného chystá. Uvítáme každé další parkovací místo. Dělám na směny, a když se vracím po desáté večer, mám jistotu, že v blízkosti mého paneláku nezaparkuji. Auto rovnou nechávám na kraji sídliště,“ vítá nová parkovací místa obyvatelka sídliště Jana Teplá.

„Město Králův Dvůr vybuduje dočasnou zpevněnou plochu, kam se vejde 30 aut. Hotovo bude do konce srpna,“ sdělil starosta Petr Vychodil. Tato plocha vznikne ve spodní části sídliště. Město tak reaguje na upozornění jednoho z všímavých obyvatel bydlících v blízkosti sídliště. Ten totiž několik měsíců monitoroval špatné parkování v této lokalitě, které souvisí právě s nedostatečným počtem ploch pro parkování.

Na spanilou jízdu napříč regionem vyrazily od hořovického společenského domu desítky motorkářů.
OBRAZEM: Motorkáři vyjeli na další spanilou jízdu regionem

Malý počet parkovacích míst je tradičním problémem, který trápí obyvatele původních sídlišť ve všech českých městech. V dobách, kdy se sídliště stavěla, měla rodina nejvýše jedno auto v rodině. Dnes je trend zcela jiný. „Byli jsme jedni z prvních obyvatel sídliště. Situace s parkováním tehdy a teď se absolutně nedá srovnat. Jsem rád, že mám svou garáž. Těch je ale na sídlišti minimum,“ dodal další obyvatel králodvorského sídliště. Současně s vytvořením zmíněné plochy se do konce prázdnin uvede do finální podoby i ulice Pod Bory, která se sídlištěm Nad Stadionem sousedí.

Ilustrační foto
FOTOGALERIE: Narodila se další krásná miminka