Obyvatelé obce chodník u hlavní silnice postrádají už řadu let.

„Přímo u krajnice vozovky je strmý svah, takže nemůžete před automobilem nikam uhnout. Když si chodím zvečera zaběhat, vždy s sebou nosím baterku a svítím si. To proto,  aby mě řidiči aut viděli. Když venčím psa, je to obdobné. Je to vážně o nervy. Na silnici je neuvěřitelně velký provoz. Chodník nám tu opravdu chybí,"  uvedla k záměru králodvorských zastupitelů Ivana Buchalcová.

„Výstavba chodníku v Zahořanech je velký problém. Staré rodinné domy jsou z velké  části postaveny v těsné blízkosti silnice a pro chodník u nich není místo. Snažili jsme se proto najít schůdné řešení. Chodník u silnice v Zahořanech bude, ale ne všude," vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Zastupitelé Králova Dvora plánují výstavbu chodníku ve  směru na obec Hudlice po pravé straně silnice, a to v místě od autobusové zastávky k dětskému hřišti. Tam chodník skončí a bude pokračovat na druhé straně.

„Od dětského hřiště povede chodník obcí dál ve směru na Hudlice," dodal Petr Vychodil s tím, že v budoucnu by problém mohla  vyřešit výstavba lávky přes potok, a to u dětského hřiště. Obyvatelé obce by tak mohli chodit ve směru na Králův Dvůr kolem potoka, kde nejezdí auta.
„Je to jedna z možných variant," poznamenal Petr Vychodil.