V berounském a hořovickém regionu se přihlásilo do letošního ročníku devět kostelů, a to v Berouně, Hořovicích, Tetíně, Nižboru, Sv. Janu pod Skalou, Osově, Zdicích a v Žebráku. Program některých z nich vám nyní přiblížíme.

BEROUN
V Berouně se o program Noci kostelů postará Sbor Českobratrské církve evangelické sídlící na Husově náměstí. Připraven je maškarní ples pro děti na téma Noemova archa. Volit se bude také nejlepší maska. Dále vás čeká koncert či prohlídka areálu. Akce začíná už v 16 hodin. Noc kostelů pak končí po 22. hodině závěrečnou modlitbou u ohně.

HOŘOVICE
V pátek se lidem otevřou kostely i na Hořovicku. Kostel Nejsvětější Trojice na Palackého náměstí v Hořovicích nabízí program od 18 hodin. V tuto dobu zde začíná mše svatá za obyvatele města. V hořovickém kostele sv. Jiljí na Víseckém náměstí se od 19 hodin koná koncert pro děti, od 19.30 hodin přednáška Michala Boubína s názvem Karel IV. – čas a prostor a ve 21.30 setkání uzavře modlitba na dobrou noc.

OSOV
Návštěvníci osovského setkání si budou zajímavý program užívat už od 17 hodin. V úvodu se mohou přítomní těšit na koncert. Představí se i Divadlo ze stodoly, které zahraje hru 
s biblickým námětem Dvacet spravedlivých. Akci navíc zpestří průvod k soše sv. Jana Nepomuckého, zazní dva příspěvky na teologické téma i několik varhanních skladeb. Součástí akce bude prohlídka kostela, kronik a fotoalb. Připravené bude 
i drobné pohoštění.

ŽEBRÁK
Zajímavý program dnes poskytne i kostel sv. Vavřince v Žebráku. V 19 hodin ho zahájí zvonění zvonů, nebude chybět pásmo hudby 
a slova. Chvíle modlitby s komentářem doplní písně
s kytarou. Lidé si mohou užít i komentovanou prohlídku kostela.

TETÍN
K Noci kostelů se připojil i Tetín. Pokud se dnes vydáte právě do této obce, budete si moci prohlédnout kostel sv. Ludmily i kostel sv. Jana Nepomuckého. 
I zde na vás čeká bohatý doprovodný program, který začíná v 19:30 hodin. A pořadatelé ani tentokrát nezapomněli na děti, připravili pro ně pátrací hru o Tetínu.