„Tato již tradiční akce je zaměřena především na získání mladých lidí pro myšlenku dárcovství krve,“ vysvětlil mluvčí hořovické nemocnice Konstantinos Tsivos. Příkladem jsou například manželé Humlovi ze Zdic, kteří s sebou vzali své dcery. „Darovat krev jsme byli přibližně už 15 krát. Dcery jsme vzali tentokrát s sebou, poněvadž chceme, aby věděly, že krev darujeme, a aby již v dětství chápaly důležitost dárcovství krve,“ vysvětluje maminka Humlová.

Kromě individuálních dárců se této akce zúčastnilo i několik zájmových sdružení. Mezi ně patřila například asi dvacítka zaměstnanců podniku Buzuluk nebo hasiči z Křešína.

„Valentýnskou akci zavedla vedoucí sestra transfúzky a místostarostka Hořovic Jana Šrámková, která poděkovala všem přítomným dárcům jménem vedení hořovické nemocnice. Transfúzní stanice organizuje pro dárce zajímavé akce po celý rok, například Mikulášskou nadílku nebo koncerty se známými interprety,“ upozornil mluvčí hořovické nemocnice.

To je také jeden z důvodů, proč hořovická transfúzka zůstává pro dárce nejoblíbenější transfúzní stanicí ve Středočeském kraji. V průběhu loňského roku si Hořovice zapsaly nový rekord, a to celkem 11 491 bezplatných dárců krve, tedy o 836 více než v roce 2016. Přitom dárců, kteří přišli úplně poprvé, bylo 518 a to je přesně o 100 dárců více ve srovnání s rokem 2016.