„Soukromý majitel oslovil radnici, zda by ho nechtěla, protože na pozemku hodlá stavět a všechny stromy bude muset pokácet,“ vysvětlila Petra Lišková z tiskového oddělení berounské radnice.

V úterý strom na Husově náměstí ozdobí pracovníci firmy AVE, slavnostní rozsvícení pak proběhne v neděli 3. prosince od 15.45 hodin.

V Základní škole v Litni se stávkovalo jen jednu vyučovací hodinu.
Stávka v Litni trvala jednu vyučovací hodinu. U osmáků ji provázela vůně cukroví

Radnice vyzývá účastníky, aby přišli v andělském. Divadlo V Pytli totiž organizuje slet andělů. Poté je nachystán koncert Richarda Pachmana, Dity Hořínkové, Kateřiny Jechové a sourozenců Antoniových.

Následně bude každý den probíhat na Husově náměstí nějaké vystoupení. Například v úterý 5. prosince od 17 hodin se tam představí Bára Basiková. Chybět nebudou ani vystoupení žáků zdejších základních škol a pěveckých sborů.

Zdroj: Hájíčková Jana

Jako každý rok se objeví i živý betlém, kde bude letos ukryto dřevěné zvířátko. „V Radničním listu je soutěžní kupon, na který mohou lidé napsat, o jaké zvíře se jedná, a vhodit ho do schránky u betlému. Šťastný výherce, kterého vylosuje autor, řezbář Jan Viktora z Hýskova, pak toto zvířátko získá,“ prozradila Jitka Soukupová z tiskového oddělení berounské radnice.

Policisté, kteří zachránili muži život.
Kvůli dluhu za energie se muž z Berounska pobodal nožem. Zachránili ho policisté

Dále budou na náměstí kolotoče, kluziště a nově také vláček.

„Na letošní rok jsme nachystali i řadu dalších novinek. V Ježíškově kanceláři bude na děti čekat pošťák. Orazítkuje jim dopis, který pak děti vhodí do schránky Ježíškovi. Na jeho kanceláři i na internetu je uvedena otevírací doba," připomněla Lišková.

Program se letos poprvé rozšíří i na náměstí Joachima Barranda, kde budou dva stánky s občerstvením a pódium, na kterém se odehraje další program. Právě tam budou umístěny i historické saně. Zájemci se na nich budou moci vyfotit a mít hezkou památku z berounského adventu.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte obec, případně alespoň okres, odkud jste. Děkujeme.