Letos bude mít stříbrnou stužku a opět ho budou v ulicích Berouna, Králova Dvora, Hořovic a dalších obcí berounského regionu prodávat dvojice studentů.

„Dvojice studentů budou květy měsíčku prodávat ve středu. Sbírka ale bude pokračovat ještě ve čtvrtek, kdy se budou kytičky doprodávat. Ve čtvrtek je budou ale prodávat už jen členové našeho Klubu Zvonek," uvedla k veřejné sbírce, která je určena na prevenci proti rakovině, za králodvorský Klub Zvonek Jarmila Dolejší.

Tématem letošní sbírky jsou nádory reprodukčních orgánů, a to možnosti prevence gynekologických nádorů u dívek a žen a nádorů varlat u mužů.

„Myslím si, že rakovina už zasáhla každou rodinu. Já jsem si jí prožila na vlastní kůži a proto vím, jak je tato sbírka důležitá," řekla Jitka Maršalová z Berouna.

Cílem sbírky je preventivně působit na veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Prostředky získané za nabízené kvítky měsíčku lékařského budou letos použity na boj proti rakovině, na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Podle nejnovějších statistických údajů se onkologickým pacientem stane každý třetí občan České republiky a každé čtvrté úmrtí je způsobeno rakovinou. Dodržováním jednoduchých zásad zdravého životního stylu a využíváním možností preventivních vyšetření lze velké části onkologických onemocnění předejít! „Šíření zásad prevence rakoviny je naším hlavním cílem. Lidí, kteří umírají na rakovinu, je opravdu hodně," poznamenala Jarmila Dolejší.