O uplynulém víkendu hasiči vyjížděli k desítkám požárů. V sobotu hořelo na 127 místech, v neděli na 111, dlouhodobý denní průměr činí 55 požárů. Jen v neděli hasiči likvidovali 65 požárů v přírodě.
Velký počet požárů mají na svědomí turisté a různí táborníci.

„Táborníci si udělají oheň a je jim jedno, jestli ho správně uhasí. V pátek jsme k jednomu neuhašenému ohništi vyjížděli do obce Lhotka u Lochovic," poznamenal mluvčí berounských profesionálních hasičů Milan Provazník.

Konec července a začátek srpna patří žním a riziko požárů od porouchaných zemědělských strojů je velmi vysoké. Oheň se může rozšířit z porouchaných strojů, ale i při skladování sena a slámy či z výfuků aut. Lidé by si také v horkém a suchém počasí měli dát pozor na parkování v přírodě. Od rozžhavených výfuků se může vznítit suchá tráva.

„V sobotu jsme vyjížděli k požáru automobilu do obce Loděnice," upozornil Milan Provazník s tím, že v berounském regionu zatím k výraznějšímu nárůstu požárů nedošlo.

V období déletrvajícího sucha může orgán státní správy lesů vydat rozhodnutí o dočasném omezení nebo vyloučení vstupu do lesa. Toto rozhodnutí vydává na základě návrhu vlastníka lesa, z vlastního podnětu nebo na návrh ředitele Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.