Novou sezonu v sobotu zahájí koupaliště ve Zdicích. Otevřeno bude od 10 hodin.

„Čekali jsme na to, jak nám dopadnou odebrané vzorky vody. V pátek jsme se dozvěděli výsledky. Dopadly na výbornou, takže v sobotu otevíráme," uvedl za provozovatele zdického koupaliště Miloslav Růžička.

Až do konce června bude mít koupaliště otevřeno, v případě příznivého počasí, v sobotu a v neděli vždy od 10 hodin, ve všední dny pak od 13 hodin. O prázdninách to je v červenci a srpnu bude otevírací doba každý den od 10 do 19 hodin.

V roce 2012 bylo koupaliště otevřeno od 16. června do 11. září. Za tu dobu bylo celkem 53 slunných dní a počet návštěvníků atakoval číslo 20 000.

Největší návštěvnost byla zaznamenána v neděli 19. srpna, kdy se přišlo vykoupat a slunit 1 500 návštěvníků a hned druhý den v pondělí 20. srpna, kdy byla návštěva 1 450 lidí.
Majitelé permanentek, kteří si nestačili vybrat vstupy v roce 2012, si je mohou vybrat na staré permanentky v letošní sezóně.

Přírodní koupaliště v Popovicích v Králově Dvoře zůstane letos zavřené. Králodvorské rybáře k tomuto kroku přiměly předcházející prodělečné sezony.

Před několika lety město rybářům pomohlo a půjčilo jim peníze na koupi koupaliště. „Proto mě nyní mrzí, že nás o tom, že popovické koupaliště letos neotevřou, nikdo z nich neinformoval," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil s tím, že o koupališti naposledy s rybáři hovořil před dvěma roky.

Provozovatelé letního koupaliště na berounském sídlišti prozatím s otevřením vodního areálu čekají.
„Těch teplých dnů zatím moc nebylo a voda v koupališti by na koupání ještě nebyla. Koupaliště se napouští a jeho otevření pro veřejnost záleží hlavně na počasí," uvedl ředitel Technických služeb Beroun Pavel Moucha.

Koupaliště zahajuje sezonu vždy v průběhu měsíce června a je otevřeno většinou až do konce srpna. Otevírací doba je denně od 10 do 19 hodin. Voda na koupališti je přihřívaná.
Vstupné bude během letošní sezony stejné jako v uplynulém roce.