Představitelé Zdic už o záměru vybudovat průmyslovou zónu Zdice západ a o příchodu vhodného výrobního investora jednali s ministrem průmyslu Janem Mládkem.

Průmyslová zóna západ by tak berounskému regionu zřízením nových pracovních míst snížila procento nezaměstnanosti. Městu Zdice by se zvýšil i daňový příjem.

„Snahou vedení města je přivést do Zdic nového výrobního investora, který zvýší zaměstnanost a městu se navíc podaří využít vhodnou lokalitu s výbornou dopravní dostupností. V tomto úsilí nám pomůže agentura Czechinvest, kterou jsme v této souvislosti oslovili. Předpokladem pro výstavbu průmyslové zóny je však příslušná úprava územního plánu. Poté bude město prostřednictvím Czechinvestu lokalitu investorům nabízet," uvedl poslanec a místostarosta Zdic Richard Dolejš.

Představitelé Zdic mají podle starosty města Antonína Sklenáře také velký zájem i na dalším působení firmy Kostal v současné průmyslové zóně ve městě. Spolu s vedením závodu a zástupci agentury Czechinvest proto diskutovali o možnostech státní a krajské podpory dalšího působení tohoto nejvýznamnějšího zaměstnavatele v regionu. A to nejen kvůli pracovním příležitostem, které zde firma vytváří, ale i k nezanedbatelným daňovým příjmům do rozpočtu města.

„Kostal má ve Zdicích i své vývojové centrum a investice do výzkumu a vývoje v ČR jsou jednou z vládních priorit," poznamenal Richard