Lékaři nabádají lidi, aby nepodceňovali pitný režim a během dne pravidelně pili.

„Výjezdy nám v těchto dnech stouply opravdu o zhruba padesát procent. Na jejich nárůst ale nemají vliv jen kolapsy, ale i úrazy, pády, rozbité hlavy či pořezané nohy," uvedl k problému ředitel záchranky Trans Hospital Bořek Bulíček s tím, že si lidé neuvědomují, jak hodně ubylo během letošního léta vody v řekách.

„Tam, kde dříve lidé skákali šipky, je nyní o půl metru vody méně, a když pak skočí do vody šipku, rozbijí si o kameny hlavu," upozornil Bulíček.

Podle něho lidé ve vedrech nepodceňují jen pitný režim, ale i své fyzické síly.

„Vyjížděli jsme i k záchraně turistky, která přijela vlakem na prohlídku Karlštejna. Z nádraží přišla pěšky až nahoru na hrad. Došla ale jen do půli věže a pak zkolabovala. Nedivím se. My jsme přijeli sanitkou až na nádvoří hradu a došli za ní do věže a měli jsme toho v tom vedru taky dost," prozradil ředitel Trans Hospitalu s tím, že při první červencové vlně veder měli čtyři úmrtí. „Všechno to byli staří lidé. V těchhle vedrech doporučuji lidem dostatek odpočinku a hlavně tekutin, aby se jim nezahustila krev. Pocením se organismus totiž zbavuje velkého množství vody," dodal Bořek Bulíček.

„Snažím se dostatečně pít, ale moc mi to nejde. Dnes jsem vypila jen ráno šálek čaje. Musím to dohonit," uvedla ke svému pitnému režimu Ivana Teková z Berouna.