Vernisáž jubilejní desáté výstavy Fotoklubu Beroun, která se konala v městské galerii, přilákala řadu zvědavých návštěvníků. Ti mohli obdivovat fotografická díla například Aleny Šustrové, Ireny Bucharové, Jiřího Kopřivy či Zdeňka Zůny. Výstavu nazvanou 13 objektivů zahájil fotograf a galerista Jiří Heller a podle jeho slov i reakce návštěvníků se výstava skutečně povedla. Originální fotografická díla budou v berounské Duslově vile k vidění do 8. února.
„Tato výstava se oproti té první liší především kvalitou, což mi potvrdilo více lidí. Jsem za to moc rád, protože všichni naši členové si museli zvyknout na občasnou kritiku, která se vždy nepřijímá snadno. Většinou je ale ku prospěchu věci, což je na této výstavě doufám vidět,“ řekl předseda Fotoklubu Beroun Jiří Kopřiva, který je rád jak za mladé členy, tak za zdravé soupeření s Berounskými fotoriky.

Mezi nejvíce obdivovaná díla patřila ta od Aleny Šustrové. Ta zde představila několik černobílých portrétů, které ji ještě nedávno příliš nelákaly. „Je to přesně podle vzoru odříkaného chleba největší krajíc. Já jsem se vždy snažila zachytit krásu kolem nás a lidi mě nikdy moc nelákali. Najednou se vše změnilo a já zatoužila zachytit právě člověka a vystihnout ho. Současně jsem zjistila, že mi trochu překáží barva, protože je to složka navíc. Moje portréty jsou proto striktně černobílé, aby vynikla hra světla a stínu,“ popisovala Alena Šustrová, autorka fotografie Rozevlátá, u které se zastavila celá řada návštěvníků.

Pozornost poutaly také fotografie Ireny Bucharové, která ve svých dílech zachycuje nejen krásu přírody, ale i ženského těla. „Jsem ženská, takže při fotografování dám většinou na intuici a myslím si, že to vychází. Krajina je hodně o světle a je součástí světa stejně jako člověk, který má svůj životní příběh. Do budoucna tedy možná zrealizuji některé myšlenky, které mě napadají, když fotografuji krajinu a představím si tam navíc ženu,“ sdělila Irena Bucharová, která se nebrání ani fotografování mužů. „Ženy jsou podle mě zajímavější, ale je klidně možné, že na některé z mých příštích výstav se objeví fotografie, na kterých budou právě muži,“ dodala.