Devátý ročník Veselého víkendu, který na Točníku v sobotu a v neděli pořádala divadelní společnost Gladius z Hořovic, přilákal stovky návštěvníků. Ty na známý hrad přilákala vystoupení šermířů, rytířů, kejklířů, tanečníků a sokolníka s ptáky.

„Naše dvoudenní akce je celá o humoru a legraci. Každý rok se snažíme lidem připravit zcela nový program. Zabýváme se sice historickými věcmi, ale všechna naše představení, která zde návštěvníci zhlédnou, jsou okořeněna humorem. Na ten je zaměřena i výstava kresleného vtipu,“ uvedl mluvčí divadelní společnosti Gladius Miloš Šilinger.

Přestože bylo až na pár drobných sobotních přeháněk celý víkend slunečné počasí, davy lidí se na hrad nehrnuly. „Počet návštěvníků je rok od roku menší. Už jsme si ale zvykli,“ dodal Šilinger.

„Na akce na Točníku jezdíme asi tak třikrát do roka. Je to každoročně cíl našich rodinných výletů. Kluci milují historické zbraně a z prostředí hradu jsou nadšení. Akorát se jim nechce šlapat ten kopec nahoru k hradu,“ uvedla s úsměvem Jitka Sivoková z Berouna.