Nový víceúčelový dům vzniká nyní v ulici Karly Machové v Berouně. I když je výstavba teprve na začátku, plány stavební společnosti jsou velkolepé. V centru Berouna vyroste čtyřposchoďový dům s byty, kancelářemi a prodejnami.
Podle vedoucího Odboru výstavby Městského úřadu v Berouně Martina Pecha by měla být stavba dokončena do dvou let. „V prvním poschodí budou kancelářské prostory a šest komerčních prodejen. Ve druhém až čtvrtém patře se plánuje 24 bytových jednotek,“ sdělil Martin Pech.
Výstavbu víceúčelového domu zajišťuje berounská firma, kterou zastupuje Andrey Babaev. „Co se týče druhů prodejen, tak ještě nemáme úplně jasno, ale bytové jednotky tam budou od 1+kk, kterých plánujeme 22, do 4+kk. Ty by měly být dvě. Jejich prodej bude zahájen nejspíš od ledna nebo od února příštího roku,“ prozradil ředitel berounské společnosti Andrey Babaev.
Stavba víceúčelového domu spolu s projektem vyjde na zhruba 60 milionů korun a podle Anreye Babaeva by dům mohl stát již na podzim příštího roku. Nejpozději však do dvou let. „K novému domu přibudou samozřejmě také parkovací místa, kterých bude celkem 32,“ uvedl Andrey Babaev.
Stavba nyní probíhá na plné obrátky i přes tropické teploty, které dávají dělníkům pěkně zabrat. Obyvatelé Berouna novou výstavbu většinou vítají, i když některým z nich vadí ranní hluk. „Myslím si, že je dobré, že v Berouně vznikají nové byty. Kvůli přílivu obyvatel je to určitě potřeba. Jediné, co mi trochu vadí je, že když si chci ráno přispat, nemám šanci. Zbíječky se ozývají už od sedmi hodin ráno,“ řekla obyvatelka Slapské ulice v Berouně.