Kolem poledne přestala jít elektřina kvůli havárii způsobené silným větrem v několika lokalitách regionu. 

Až do osmé hodiny večerní zůstaly bez proudu domácnosti i obchody v části Berouna i sousedního Králova Dvora. "Jeli jsme nakoupit do Alberta, ale ten je zavřený, nejde proud. Jedeme to zkusit ještě do Berouna a uvidíme. Když tak budeme muset o víkendu dojíst zásoby, snad po Silvestru ještě něco zbylo," vtipkovala mladá rodina, která se v sobotu odpoledne marně dobývala do uzavřeného supermarketu. 

Život bez elektrického proudu uvítaly děti. Černou hodinku využily rodiny například ke společenským hrám při svíčkách. 

Do nezáviděníhodné situace se kvůli výpadku elektřiny dostali lidé ve výtahu v jednom z berounských panelových domů. Výtah se zasekl mezi podlažími a uvězněné osoby museli vyprostit až přivolaní profesionální hasiči. 

Právě hasiči si během sobotní směny moc neoddechli. "Od sobotního rána do 20. hodiny jsme měli sedm výjezdů v Berouně a šest v Hořovicích," konstatoval za HZS Beroun Ondřej Racz. 

Berounští profesionální hasiči kromě zmíněného výjezdu k zaseknutému výtahu vyjížděli k několika popadaným stromům. "Například v Broumech odstraňovali strom spadlý do drátů elektrického vedení," konstatoval Ondřej Racz. 

Do Nového Jáchymova zase byli přivoláni k plechům utrženým ze střechy. 

A bohužel ani tento den se neobešel bez dopravních nehod. Jedna z nich se stala na dálnici, kde se osobní vozidlo střetlo s kamionem. Další nehoda se stala v Králově Dvoře, kde došlo ke střetu osoby s vlakem. 

Další informace zjišťujeme.