Po poledni byla v Berouně přerušená dodávka elektrického proudu, stejně tak i v některých obcích v regionu.

Perná směna čekala v úterý na hasiče. Poklidná dopolední služba se radikálně změnila pár minut po poledni. Vichřice, která se přehnala Berounskem, lámala a vyvracela hlavně stromy. Během chvíle měli hasiči nahlášeno osm událostí.

„V pondělí hasiči v berounském okrese vyjížděli 
k deseti případům, v úterý během dvou hodin měli nahlášeno osm výjezdů. Jednalo se ve všech případech o technickou pomoc, většinou lidé nahlašovali stromy spadané přes cestu," uvedl pro Berounský deník mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Ladislav Holomčík.
A hlášení přicházelo z nejrůznějších koutů regionu, například z Kublova, Zaječova či Svinař.

V jednom případě se strom opřel i o rodinný dům. Naštěstí se podle našich informací všechny tyto událostí obešly bez zranění.

V této obci došlo i k případu, při kterém jeden z obyvatelů porazil strom preventivně, silný vítr totiž vyvrátil jeho kořeny.

Silný vítr sužoval celý Středočeský kraj. „Za úterý máme nahlášeno celkem 124 případů, přitom průměr kraje podle loňských čísel je 33 případů," konstatoval Ladislav Holomčík.

A problém měli i řidiči. „Jel jsem domů po dálnici a nárazový vítr byl tak silný, že jsem měl chvílemi obavy, jestli se na silnici vůbec udržím," přiznal Jan Michálek, který se po D5 vracel v 15 hodin z Prahy 
z pracovní schůzky. „Bohužel jsem dojel do Berouna do kanceláře a tady jsem zjistil, že nejde elektřina. Takže dneska už jsem skončil. Asi si teď půjdu na jedno, jestli tedy kvůli elektřině nezavřela moje oblíbená hospůdka," vtipkoval Jan Michálek.

Paní Věře z Kublova ale tak do smíchu nebylo. Na cestě totiž narazila na spadlý strom. „Bylo tam už další auto a říkali, že už volali hasiče. Chvíli jsem tam čekala, ale pak jsem to otočila a jela do Berouna jinudy. Byla jsem nahlášená na kontrolu u lékaře a nechtěla jsem se zpozdit. Ale na hasiče se nezlobím, museli toho mít hrozně moc," svěřila se paní Věra, která prý nakonec stihla i lékařskou kontrolu.

Ani středeční den nás ale počasí nebude šetřit. Podle Českého hydrometeorologického ústavu platí výstraha i na dnešní den až do 18. hodiny. Lidé se musí připravit hlavně na silný vítr i případný vzestup řek.