Koncertu Petry Černocké předcházely adventní trhy. Už v 15 hodin začali trhovci z okolí nabízet své zboží: svíčky, adventní věnce, bižuterii, pletené hračky, čepice, dřevěné a vyšívané vánoční ozdoby a mnoho dalšího.

„Asi to odstůňu, je mi příšerná zima,“ svěřila se kolem 18. hodiny prodavačka látkových perníčků Petra Melicharová Mandíková, která měla stánek venku.

V kulturním domě nabízel své zboží už od soboty Klub důchodců.

Z Králodvorského adventu.
V Králově Dvoře přivítali advent na zámecké zahradě koncertem Vladimíra Hrona

Prodávala se zde i cukrová vata. Restaurace Kulturák přichystala speciální vánoční menu. Podávalo se svařené víno, horká medovina, horká čokoláda, vánoční punč a grilované klobásy, pánev s haluškami se zelím a uzeným masem, bramboráky se zelím nebo vánočka.

Děti se venku mohly svézt na vánočně nazdobeném poníkovi. Na pódiu zazpívaly i děti ze zdejší základní školy a vystoupily zpěvačky Aneta Špačková a Adriana Cholevová.

Za odpočítávání starosty se pak slavnostně v 18 hodin rozsvítil vánoční strom a pak už vypukl již zmíněný koncert Petry Černocké.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!