„Je možné zde nakoupit zboží od 30 do 50 korun podle stavu věci. Kromě nábytku a rozměrných věcí si lze koupit dětské a dámské oblečení, knihy nebo hračky. Pánské oblečení jsme v minulosti neprodali, tak ho po dárcích nevyžadujeme,“ vysvětlila organizátorka Helena Běhounková.

Dárci měli 14 dní na to, aby v Katolické mateřské škole darovali zachovalé a vyprané věci. „Po tuto dobu máme zdarma pronajatý sklad. Veškerý výtěžek věnujeme Katolické mateřské škole, která z něho pořídí věci, na něž jí nezbývají peníze. Například pomůcky pro předškoláky nebo návštěvu divadla. Někteří rodiče si ho nemohou dovolit, tak aby mohla jít celá třída apod.,“ vyjmenovala maminka na mateřské dovolené, jejíž dítě navštěvuje právě Katolickou mateřskou školu.

Organizaci blešího trhu se Běhounková věnuje druhým rokem. Agendu převzala po mamince, jejíž dítě už ze školky odešlo. „Je to můj třetí ročník. Po bleším trhu věci roztřídíme a odevzdáme je azylovým nebo dětským domovům. Nic neuskladňujeme,“ dodala Běhounková.

„Ráda bych ještě donesla nějaké věci, ale dnes to nestihnu. Nosím je každý rok, ale letos jsem si výzvy nevšimla,“ bědovala Petra Marková z Berouna. Příležitost tak bude mít znovu až na jaře.

„Koupila jsem dceři troje legíny. Za všechny jsem zaplatila 100 korun. Bylo to levné a ještě jsem udělala dobrou věc,“ smála se Lenka Koloničná z Králova Dvora.

Bleší trh měl otevřeno ještě ve středu od 8 do 17 hodin.