Druhou část obchvatu slavnostně otevřeli zástupci Středočeského kraje a Králova Dvora. Starosta města Petr Vychodil při té příležitosti připomněl čtrnáctiletou historii projektu. Město muselo nejdříve během několika let v součinnosti s ministerstvem životního prostředí v lokalitě postavit protipovodňovou ochranu za zhruba tři sta milionů korun, teprve pak byl na řadě obchvat.

„Abychom mohli o obchvatu vůbec přemýšlet, museli jsme nejdříve ochránit pozemky, které v blízkosti silnice leží,“ uvedl Vychodil. „Děkuji všem zastupitelům, že našli odvahu zvednout ruce, když jsem si řekl o miliony na projektové dokumentace a o další desítky milionů na výkup pozemků,“ poznamenal.

Mezi hosty byl i Karel Bendl, radní pro oblast dopravy Středočeského kraje. „Jsem rád za každý obchvat obce či města v kraji, protože to pro občany znamená především úlevu. To je zásadním úkolem podobných staveb,“ řekl Bendl.

Druhá etapa jižního obchvatu Králova Dvora byla zahájena v létě loňského roku. Hlavním investorem stavby, kterou zajistila firma Strabag, byl Středočeský kraj. Náklady se vyšplhaly na 54 milionů korun, 46 miliony se na nich podílely evropské dotace. Jak při slavnostním otevření obchvatu připomněl ředitel Regionální dotační kanceláře Václav Chytil, stavba patřila mezi desítky projektů, pro které se v letech 2014 až 2020 podařilo využít zdroje Evropské unie.

V blízkosti nové komunikace nechalo město postavit parkoviště P+R, které zatím zůstává nezpoplatněno.

Dokončení tohoto úseku by mělo přispět k alespoň částečnému řešení náročné dopravní situace ve městě, především pak ulehčit Plzeňské ulici. Přetížení má na svědomí zvláště těžká kamionová doprava směřující většinou do výrobních hal za hranicemi města.

Třetí a poslední část jižního obchvatu Králova Dvora se bude muset stavět v součinnosti se sousedním Berounem, který se na něj napojí.