Tržbu ze zlatnictví na berounském Husově náměstí si za bílého dne odnesl drzý zloděj. Policie pátrá po něm i jeho komplicích. Ti v průběhu krádeže zabavili prodavačku obchodu tak, aby se jejich kumpán dostal bez problémů ke kase. Odnesl si sebou dvaadvacet tisíc korun.

Vše se odehrálo během pěti minut, a to v časovém úseku od 13.10 do 13.15 hodin. Tedy v době, kdy je v centru Berouna rušno, a tak do obchodu mohl kdykoli vejít další zákazník. Povedená parta zlodějů si počkala na chvíli, kdy prodavačka bude v obchodě sama. Když odešla poslední zákaznice, zavolaly si ji tři ženy k jednomu ze stojanů v rohu obchodu, zatarasily jí výhled a nechaly si nabízet zboží. V tom do zlatnictví vešli další dva muži. Nejprve se rozhlíželi po vystaveném zboží, v tom jeden z nich odešel. Pravděpodobně hlídat vchod do obchodu. Druhý muž se skrčil za pultem a nepozorovaně se dostal až k pokladně, ze které si vzal hotovost. Několik vteřin se ještě rozhlížel po obchodě, aby u prodavačky nevzbudil podezření a nerušeně vyšel ven. Chvíli poté ho následovaly i tři ženy, kterým se prodavačka po celou dobu věnovala.

Krádež se stala již 18. listopadu, policie nyní ale poskytla Berounskému deníku video z bezpečnostní kamery. „Prosíme veřejnost o pomoc při odhalení pachatelů tohoto trestného činu. Veškeré informace přijme tísňová linka 158, nebo mohou lidé vyhledat nejbližší oddělení policie ČR,“ uvedla tisková mluvčí berounské policie ČR Lenka Uriánková.

Drzost zlodějů se neustále stupňuje. To dokazuje i tento případ. Zloděj i jeho kumpáni kradli ve chvíli, kdy bývá náměstí plné lidí a dovnitř mohl zamířit zákazník. Stejně tak mohla do obchodu ze zadní místnosti vejít další prodavačka. Protože šel zloděj k pokladně najisto, je jisté, že si nejprve ohlédli situaci.

Policie varuje prodavače i širokou veřejnost, aby byli opatrní, a to především nyní v předvánoční době. „Zloději se pod jakoukoli záminkou snaží upoutat pozornost a jejich komplic mezitím krade. Je potřeba, aby lidé byli obezřetní a pozorní,“ varuje Lenka Uriánková.