Vítání léta je v této obci už letitou tradicí.

„Myslím, že mezi obyvateli naší obce je tato akce oblíbená. Lidé se při ní sejdou na naší návsi a popovídají si v klidu se sousedy a pobaví se při živé hudbě," uvedl k akci Vítání léta starosta Otročiněvsi Josef Šinkner.

Na otročiněveské návsi přivítaly letošní léto desítky lidí. Sešla se jich téměř stovka. Přestože na první letní den bylo dost chladné počasí, lidem to dobrou náladu nezkazilo.

„Bylo to opět fajn setkání. Popovídali jsme si s kamarády a známými, popili i zazpívali. Já a moje rodina jsme na náves přišli kolem sedmé a odcházeli až s půlnocí. Pro nás pro všechny to byl velmi příjemný večer," uvedl k akci místostarosta Otročiněvsi Evžen Krob.

Vítání léta pořádá v Otročiněvsi místní občanský spolek Náš domov ve spolupráci s obecním úřadem. Organizátoři akce stejně jako při uplynulých ročnících zajistili pro návštěvníky občerstvení i nápoje. Pro děti a další zájemce z řad dospělých byly připraveny vuřty. Ten, kdo chtěl, se mohl ohřát u ohýnku při opékání špekáčků. A koho nezahřálo ani to, mohl si dát něco ostřejšího k pití.
K dobré náladě všem přítomným hrála kapela Kamarádi od stolu.

„Jejich muziku mám moc ráda. Hrají country a jejich písničky jsou moc hezké. Ráda si je s nimi pokaždé zazpívám. Až na tu zimu, to byl hezký večer," poznamenala Katka Novotná.