S variantou hořovické koalice Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí a ČSSD souhlasí lídr sociálních demokratů Petr Bakule. Kdo by podle něj mohl koalici dále doplnit? 

Jak hodnotíte současná koaliční jednání?

Jak konkrétně dopadnou, zatím nevíme. Je možné, že se finální podoba koalice a rozdělení postů ve vedení města dohodne v nejbližších dnech. Víme o tom, že jednání probíhají i na jiných úrovních. Ať už s hnutím za harmonický rozvoj, nebo s námi, ale tam není tak kvalitní potenciál. Čekáme a uvidíme, jak vše dopadne.

Také vidíte shodu v programu 
s hořovickým hnutím za harmonický rozvoj?

Zde je velká shoda, téměř stoprocentní. S velkou částí těchto lidí jsme spolupráci již navázali, a to ať se jedná o současného starostu Ondřeje Vaculíka, nebo místostarostku Janu Šrámkovou. Musím připomenout vynikající spolupráci při přípravě městské policie. Společné vize jsou zřejmé, například v rámci přípravy městské policie.

Jak vnímáte případnou spolupráci s TOP 09 nebo ODS?

Někdo další do koalice bude muset přijít. Devět mandátů nebude stačit na to, aby se postavila většinová koalice. Spíš se kloním k variantě TOP 09. ODS se úplně názorově neshodovala například v rámci se zřízením městské policie. Nic není ale ještě rozhodnuto.