„V patnáct hodin jsme měli v regionu otevřených 18 událostí, u kterých aktivně zasahujeme a celkově jsme od rána zaznamenali 77 případů spojených se silným větrem,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová s tím, že z devadesáti procent případů šlo o popadané stromy na pozemních komunikacích.

Jednotka hasičů zasahovala i u padlého smrku přímo u králodvorské radnice, který měl při pádu přerazit stožár s městkou vlajkou a také lehce poškodil vedle chodníku stojící informační tabuli. Hasiči pro jistotu sundali státní vlajku z druhého stožáru. Na rohu ulice Plzeňské a Fučíkova, kde sídlí se solární studio Wings, zase zabezpečili prostor před budovou. Ze střechy domu padaly pálené tašky přímo na chodník.

Kolony na D5
PODÍVEJTE SE: Kolony přes šest kilometrů. Provoz na dálnici D5 ochromily opravy

Po celém regionu pak šlo o různé druhy zásahů. „Řešili jsme i potrhané a ohnuté stromy, v některých případech až k vozovce. Dalším častým hlášením byly potrhané či uvolněné plechy na domech, jak tomu bylo například v obci Bzová a v Berouně v ulici U Archivu,“ upřesnila mluvčí s tím, že například v Novém Jáchymově hasiči odstraňovali ulítlou trampolínu z vozovky. Navíc v části Berouna na Plzeňské ulici na křižovatkách do ulic Obchodní a Koněpruská nefungovaly semafory. Některé městské čtvrti, jako například Zavadilka, byly také bez elektřiny.