Olympionici z Vižiny si poměřili síly v pěti sportovních disciplínách. Na víceúčelovém hřišti a sáňkařském kopci se sešli hokejisté, bruslaři, bobisté, běžkaři i sáňkaři.

Oheň zapálil starosta obce

Závodníci dostali startovní čísla a hry mohly být slavnostně zahájeny. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnila stovka místních, kteří si nenechali ujít zapálení olympijského ohně starostou Václavem Císařem. „Sněhové podmínky zde byly k uspořádání her lepší než v Kanadě. V olympijské vesnici bylo připraveno pět sportovních disciplín. Na ledovém okruhu, podobném jako v Richmondu, si závodníci vyzkoušeli roli Martiny Sáblíkové, do hokejové branky stříleli ve výstroji góly jako Jaromír Jágr, na běžkách závodili na upravené trati jako Lukáš Bauer ve Whistler Nordic centre a na bobech jako Jan Kobián,“ popsala sportovní disciplíny vižinské olympiády jedna z organizátorek Jana Fialová s tím, že nechyběly ani jízda na saních.

Závody jsou dřina

Za sportovní nasazení dostávali závodníci energetické odměny a drobné dárečky. „Po úspěšném splnění všech disciplín každý obdržel medaili. Odpoledne se vydařilo, všichni hráli podle pravidel fair play a zajisté budou fandit našim olympionikům, neboť si vyzkoušeli, jaká to je dřina,“ konstatovala Jana Fialová.

Další úpravy hřiště

Vižinská sportovní akce se mohla uskutečnit díky velkému nasazení zástupců obce, hasičů a místních sportovců, kteří akci zorganizovali. Výhodou obce je i víceúčelové hřiště, které rekreačním sportovcům slouží téměř dva roky. „Náklady na jeho stavbu byly přibližně jeden milion korun a při jeho stavbě se nám podařilo vybudovat i umělý kopec pro sáňkaře,“ konstatoval starosta obce Václav Císař s tím, že hřiště by chtěli v budoucnu například i osvětlit.