V minulosti se podařilo zapracovat na fotbalovém hřišti, vyrostlo tu i nové dětské hřiště a také kopec pro sáňkování a zimní radovánky. Tuto sobotu se obyvatelé Vižiny pochlubí také otevřením nového víceúčelové plochy pro další kolektivní sporty. Nákladný projekt za stovky tisíc korun dokázali zlevnit především dobrovolníci, kteří přiložili roku k dílu.

„Předchozí starosta začal s opravami na fotbalovém hřišti a my jsme převzali tuto štafetu. Do dnešního dne se nám mimo jiné podařilo vybudovat koutek pro nejmenší děti se spoustou atrakcí nebo umělý kopec na sáňkování. Moderní víceúčelové hřiště slavnostně otevřeme tuto sobotu od 14 hodin. Účast a přestřižení pásky přislíbil dokonce i senátor Jiří Oberfalzer,“ líčí starosta Vižiny Václav Císař.

Malí i velcí obyvatelé Vižiny, ale i okolních obcí budou mít od soboty k dispozici víceúčelové hřiště, které nabízí mnohé možnosti. „Všichni si tu budou moci zahrát volejbal, tenis, malou kopanou. V zimě se plocha promění v ledové kluziště. V budoucnu by se tu mohly konat i sportovní turnaje,“ vysvětluje starosta, podle kterého příchozí zaplatí pouze symbolický příspěvek. „Vybrané peníze zaplatí správce, který bude mít hřiště na starosti a bude jej hlídat.

Finančně náročná investice, která se měla původně vyšplhat až na jeden a půl milionu korun, však podle starosty vyjde nakonec na zhruba devět set tisíc korun. „Několik stovek tisíc dokázaly ušetřit šikovné ruce mnoha dobrovolníků z řad sportovců i občanů, kteří strávili desítky hodin při práci na opravách hřiště,“ říká Václav Císařek.

Pomoc podle jeho slov přišla i od krajského úřadu. „Letos jsme získali 121 tisíc korun. V loňském roce přišlo z dotačních fondů 200 tisíc korun,“ doplňuje starosta Vižiny Václav Císař.