Country bál, který pořádá hudební skupina Vodáci u příležitosti třicetiletého výročí založení kapely, se uskuteční již dnes od 20 hodin ve Společenském domě Plzeňka v Berouně. Kromě Vodáků zde vystoupí Michal Pavlík z Čechomoru, Kamarádi Staré Řeky, Tukani a Skotské Housle.

V současné době slavíte třicet let od založení skupiny Vodáci. Můžete říct, co pro vás působení ve skupině znamená a co vám přináší?

Petr Hašler: Je to obrovský koníček a zábava, která přináší spoustu pozitivních věcí, ale určitě i něco negativního. Naše rodiny například musí být opravdu tolerantní a i díky nim to funguje. Bez podpory bychom totiž nemohli hrát tolik let.
Láďa Novák: S tím souhlasím, jen bych dodal, že pro mě působení ve skupině Vodáci znamená opravdu všechno. Jinak by to snad ani nešlo, protože kromě toho, že u toho člověk tráví strašně moc času, je tady i otázka peněz, protože s amatérskou muzikou se nedá jen tak vydělávat.

Za třicet let jste museli hrát pro spoustu lidí a na řadě míst. Odkud jste si přivezli nejsilnější zážitky?

Petr Hašler: Za tu dobu jsme navštívili opravdu nespočet míst po celé republice a vystoupili jsme se zajímavými lidmi. Například jsme dělali předskokana Michalovi Tučnému na Lhotce u Lochovic, Radkovi Tomáškovi, který je zakládajícím členem Rangers a který hrál na Točníku. Známý bavič a písničkář Pepa Fousek nám pokřtil naše CD Vodáci 2000. Hráli jsme na plese tělovýchovného institutu Palestro v Top Hotelu Praha Chodov, s Terezou Pergnerovou jsme hráli na výročí Binga a také jsme absolvovali třídenní turné s Banjo Bandem Ivana Mládka po Středočeském kraji v rámci předvolební kampaně ODS. Vystupujeme také na řadě charitativních akcí, na svatbách a oslavách. Dokonce se nám stalo, že si nás pán pozval na svojí svatbu a když se ženil po patnácti letech podruhé, chtěl opět nás.

Složení vašeho publika tedy musí být opravdu pestré?

Petr Hašler: To ano a tím, že jsme trochu přitvrdili, což je zásluha Ládi, oslovujeme i mladší lidi. Nejsou to jen důchodci, jak by si někdo mohl myslet. (smích)
Láďa Novák: Ještě se nám nestalo, že by nás odněkud vypískali, nebo že by po nás dokonce házeli rajčata. (smích)

Existuje ještě něco, čeho byste chtěli dosáhnout?

Petr Hašler: Abychom mohli oslavit ještě čtyřicet let.
Láďa Novák: Abychom tu muziku mohli dělat i nadále a hlavně aby bylo pro koho.

Petr Hašler (vlevo) a Václav Ciper, na snímku vpravo Láďa Novák a Jiří Čondl.