Jak jsi posledních dvacet let prožil?
Tak předně doufám, že nebudou poslední. Ale k věci. Bylo by to na pěkně tlustou knihu, tak nevím zda-li se mi povede to vtěsnat do pár vět. Tak posledních dvacet jsem prožil velmi rychle. Přibyli mi dvě děti, v devadesátým devátým mi byl vrácen cestovní pas. natočil jsem čtyři CD, poznal mnoho lidí, zlých i dobrých, a dospěl jsem k názoru, že není kam spěchat, stejně tam všichni dojdeme.

Jak vzpomínáš na svou dráhu podnikatele?
Na podnikatelskou dráhu se nedá zapomenout. Bylo to jak osidlování Divokého západu. Když se začalo moc střílet, tak jsem toho raději nechal. Střelné zbraně mi vždy byly cizí.

Jsi oblíbený muzikant, na které období své pěvecké dráhy vzpomínáš nejraději?
Nemám období, na které bych nejraději vzpomínal. Muzika je pro mě jedním z nejkrásnějších zážitků v mém životě, hned po mých blízcích a po mých dětech. Muziku dělám dodnes, takže to krásné období stále pokračuje. Jen ten prales je stále hustější a kopec strmější.

close zoom_in Jak jsi prožíval 17. listopad před 20 lety?
Mnoho lidí nevěděla co že se to vůbec děje, byl jsem spoluzakladatel OF v Cementárnách a bylo to zajímavé období, kde se poznal charakter lidí a jejich odvaha. Ne každý měl na to do toho jít. Strach byl a je mocný pán.

Jak se díváš na současnou politickou situaci?
Sleduji politiku, zajímám se o ní a mrzí mě, že většina muzikantů od politiky dává ruce pryč a říká: politika mě nezajímá - je to svinstvo. Ale politika není svinstvo, svinstvo jsou někteří politici a říkat dnes svůj názor se prý nenosí. Já jsem pravičák, v žádné straně nejsem, ani jsem nikdy nebyl a pro mě zde zatím není strana tak pravicová, jak bych si představoval. Levice je pro mě banda leváků a je těžké se smířit s tím, že dnes ještě něco takového vůbec existuje.

Přiblížíš akci, kterou k výročí Sametové revoluce připravuješ?
Na 17. listopad připravuji akci na našem krásném náměstí v Berouně. Akce je zaměřena na konec vlády komunistů v naší milé zemi. Hudbou chceme oslavit příchod svobody a demokracie, i když mnozí lidé si to všechno dodnes ještě vlastně vůbec neuvědomili. Akce má název ROCK FOR REVOLUTION a vystoupí na ní spousta muzikantů z Berouna a okolí, pár řečníků a pamětníků. Samozřejmě doufám, že na ní bude celý Beroun a okolí.
⋌Děkuji za rozhovor