Z berounského regionu je na nich 29 kandidátů. K největším favoritům patří sedmatřicetiletý Jan Skopeček z Hořovic. Ten je na kandidátce ODS na prvním místě. Ve sněmovně je už od letoška, kdy nahradil svého politického kolegu Adolfa Beznosku.

Časová osa.Zdroj: Deník

Může uspět i současný starosta Hudlic Pavel Hubený, který kandiduje za KSČM na čtvrtém místě. Jeho kolega Rudolf Peltan patří v 74 letech v regionu k nejstarším kandidátům. Nejmladším je osmadvacetiletý Vojtěch Vopařil, kandidát České pirátské strany. Na Berounsku a Hořovicku může v pátek a v sobotu volit necelých 70 tisíc lidí.

„K volbám chodím pravidelně. Beru to jako občanskou povinnost vůči svým dětem. Ale je jich je v posledních letech nějak hodně. Každý rok nějaké,“ řekl Jiří Sláma z Berouna. Volební komise v pátek zasednou ve 127 volebních okrscích, na Berounsku jich je 83 a na Hořovicku 44. Nejmenší je v Malé Vísce na Hořovicku. „Na Berounsku je nejmenší obec Korno, ve které bylo při minulých par-lamentních volbách 82 voličů,“ uvedl vedoucí správního odboru Městského úřadu Beroun Kamil Choc.

Volby na Berounsku. Zdroj: Deník