21:25

Už jen půl hodiny zbývá do konce prvního volebního dne. Volební místnosti jsou spíš opuštěné. Voliči chodí jen sporadicky. Větší nápor komisaři očekávají zase zítra v dopoledních hodinách. 

21:06

Řada volebních komisí zasedá v téměř shodném obsazení již řadu let. "Je to určitě dobře, už jsme totiž sehraní," kvitují to s povděkem členové komise ve Zdicích. 

20:41

Volební komisaři se obávají, že sobota bude co o volební účasti podprůměrná. "Je před námi volné pondělí a navíc děti mají do středy podzimní prázdniny. Podle mého se měly volby přesunout na jiný termín. Rodiny s děti totiž využívají dlouhého volna a hezkého počasí a míří na chaty," míní Vlastimil Hrdý z Králova Dvora. 

20:08

K volebním urnám můžete ještě necelé dvě hodiny. Volební místnosti se uzavřou ve 22 hodin. 

20:06

V Berouně v Jungmannově základní škole zatím probíhají volby v poklidu. "A jsme rádi, nějaké problémy si určitě nepřejeme," shodli se členové volební komise. 

19:34

"Čekám na svého syna, až přijede z práce. Volit půjdeme společně. Snad to do té 22. hodiny stihne. Musí přijet z Prahy," uvedla Hana Kášová z Berouna. Pokud to nestihne, může to zvládnout se synem ještě v sobotu od 8 do 14 hodin.

19:12

O správném postupu museli Lochovičtí přesvědčovat jednoho z voličů. V pátek totiž přišel do volební místnosti se zalepenou obálkou. „Museli jsme ho přesvědčit, že takovou obálku nemůže vhodit do urny. Nakonec se nám to podařilo a nabídli jsme mu novou obálku i hlasovací lístky. Obálku přijal, ale vložil do ní ten svůj původní lístek ze zalepené obálky," uvedla členka lochovické volební komise Eva Škrlantová.
Ta patří k lochovické volební komisi již řadu desetiletí. 

18:46

Mezi prvními pátečními voliči v Hořovicích byly i Hana Hessová a Věra Schlinzová. „Je škoda, že mladí moc k volbám nechodí. Oni říkají, že už nevěří nikomu. Já ale říkám, že kdyby byli všichni takoví, tak se nic nezmění," prohlásila Věra Schlinzová, která je přesvědčená, že se nyní rozhoduje o budoucnosti mladých. „My už to tu doklepem," uzavřela volička z Hořovic.

17:24

Hlavně že chodí mladí. Pochvalují si členové volební komise v Neumětelích.

17:15

Účast v parlamentních volbách mají i voliči, kteří jsou nyní v nemocnici. Za pacienty do Nemocnice Hořovice se vydaly předsedkyně a zapisovatelka volební komise hořovického okrsku číslo 4. Svůj hlas do přenosné urny v pátek vhodili pacienti chirurgie, ortopedie i porodnice. Stejnou možnost budou mít i v sobotu.

16:50

Komisaři se na Hořovicku přesvědčili o tom, že volič může být nerozhodný, nedočkavý, ale například i roztržitý. Na jednoho z nich vzpomíná Eva Škrlantová. „Ve volební urně jsme našli i občanský průkaz," říká žena, která patří k lochovické volební komisi již řadu desetiletí a dodává, že do pátečního odpoledne se zatím nic takového nestalo. 

16:40

Pan Plecitý dovolil v domově důchodců. S výběrem strany prý neměl problém.

16:00 
Obyvatelé berounského domova důchodců volí své favority do poslanecké sněmovny

15:00
Do budovy berounského gymnázia, ve které i letos zasedá volební komise třetího okrsku, míří i hodinu po zahájení davy lidí. Členové volební komise předpokládají velkou účast voličů.

14:35
Ve volební místnosti berounského okrsku č. 2 spadla odkládací police u volební zástěna. Voličku, která se policie nedotkla a vkládala volební lístek do obálky, pořádně vyděsila.

14:21
Okrsková volební komise č. 3 ve Zdicích se chystá s přenosnou volební urnou do místního domova důchodců. Zde na ně čekají desítky voličů. 

14:13
Ve Zdicích i s celouo rodinou odvolil exposlanec Richard Dolejš.

14:00
Volební místnosti se otevřely, hlasovat dnes můžete až do 22 hodin. 

13:29
Volební komise dokončují poslední úpravy volebních místností tak, aby bylo vše podle zákona. 

13:31
Redaktoři Berounského deníku se chystají do terénu, aby vám přiblížili situaci z co nejvíce míst. Své postřehy z voleb můžete zasílat i vy na e-mail petra.liskova@denik.cz