V celé zemi se volí do krajských zastupitelstev, v třetině republiky pak do Senátu. Mezi ně patří i Berounsko. 

Volební místnosti budou v pátek otevřené do 22 hodin, v sobotu pak od 8 do 14 hodin. 

Prvními voliči v berounském volebním okrsku 6 v Obchodní akademii v Berouně byli pan Pavel Kulička a Jaroslava Sýkorová. "Jsme tady u voleb vlastně poprvé. Přestěhovali jsme se do Berouna teprve před dvěma lety. A proč jsme přišli tak brzy? Protože jedeme na chatu," přiznali s úsměvem. 

V berounském volebním okrsku 1 bylo také živo od samého zahájení voleb. Před plentou, za kterou voliči dávají do obálek hlasovací lístky, byla ihned fronta. "Je pravda, že míváme poměrně vysokou volební účast. Jak to bude tentokrát, to uvidíme. Ale jsme až sami překvapeni, kolik přišlo během první hodiny lidí," přiznala pravidelná členka komise Marcela Maršíková. 

Do tohoto volebního okrsku patří i bývalý starosta a ministr kultury Jiří Besser. I ten přišel už v první hodině konání voleb. "A to přijdu zítra ještě jednou. Přivezu totiž moji maminku, která sem sama nedojde, ale volit chce," uvedl pro Berounský deník Jiří Besser. 

Pokud zapomenete volební lístky doma, nic se neděje, volební komise vám předá náhradní. Rozhodně ale nezapomeňte svůj doklad totožnosti. 

Ačkoli na Berounsku probíhají dvoje volby, volič si může vybrat. "To znamená, že pokud chce někdo například volit jen do Senátu, ale do krajského zastupitelstva ne, tak je to na jeho svobodném rozhodnutí," upozorňují volební komisaři. Právě to je totiž jedna z častých otázek voličů na Berounsku. 

Připravujeme další aktuální informace z volebních místností.