Pes Chinzei de Wielie Walie ve své kategorii vyhrál a celkově se mezi psy umístil na nádherném třetím místě.
Fena Asuka Maegashira nejen že vyhrála svou kategorii, ale v celkovém pořadí se mezi fenami umístila na prvním místě a získala tak titul Světový vítěz 2011.

Kde se letošní světová výstava psů konala?
Byla jubilejní. Světová výstava psů se konala posté, a to v Paříži na výstavišti na severním okraji města. Na světovou výstavu bylo přihlášeno 38 tisíc psů z 69 zemí. Je jasné, že takové množství vystavovaných psů znamená i velký počet vystavujících, hostů i pořadatelů. Tedy obrovské seskupení lidí, kteří přišli jen proto, aby mohli vidět to nejlepší, co jde na psí výstavě vidět.

Jedná se o první úspěch vašich pejsků?
Oba naši pejsci, fenka Asuka Maegashira i pes Chinzei de Wielie Walie, byli na výstavě ve třídě otevřená, protože jen pár dní před výstavou oslavili dva roky. Pes Chinzei je výstavně velice úspěšný pes a již před touto světovou výstavou byl výstavně úspěšný také v sousedním Německu, dále mimo jiné získal titul Junior champion České republiky, je držitelem mnoha dalších titulů. Fenka Asuka, která je také velice úspěšná, získala do světové výstavy rovněž výborné výsledky na řadě výstav jak v České republice, tak i v sousedním Německu.
Titul světový vítěz 2011 je však titulem nejvyšším, kterého se dá dosáhnout a tak jsme velmi pyšní a hrdí, že se podařilo tento titul získat právě naší Asuce. Oba naši pejsci tak tvoří velmi vyvážený pár, který je výstavně velmi úspěšný a spolu s jejich výbornými zdravotními výsledky tak budou moct v příštím roce, kdy plánujeme jejich první vrh, oživit krev plemene Tosa – Inu.

Vzpomínáte rádi na nějaký moment z výstavy či z příprav na ni?
Přípravy na výstavu znamenaly mnoho nutných kroků od samotné registrace na výstavu až po zajištění ubytování a to takového, kde bude možné ubytování se psy. To vše s dostatečným předstihem. Vzhledem k místu konání výstavy byla zvolena cesta autem, která byla zejména pro psy nejméně traumatizující, i proto, že oba naši psi cestování autem milují.
Na výstavě byla očekávaná konkurence. Atmosféra byla alespoň z našeho pohledu příjemná a i to se možná odrazilo v tak skvělých výsledcích našich psů. Už samotné vítězství ve své třídě otevřená a známka V1 na světové výstavě je snem mnoha chovatelů či majitelů psů.
Pokud ji však získají oba psi od jednoho vystavovatele, je to úspěch o to větší. K naší radosti se podařilo získat i další úspěchy jako byl titul RCACS pro psa Chinzei a pro fenku Asuku titul CACS a zejména v kategorii fen titul nejvyšší, titul CACIB. Tedy titul, který znamená Světový vítěz roku 2011.

Co pro vás úspěch vašich psů znamená?
Obrovský úspěch na světové výstavě je pro nás obrovskou odměnou za zodpovědnou chovatelskou péči, kterou našim psům věnujeme, od pečlivého výběru štěňat, přes výchovu, až po samotné podmínky chovu včetně kvalitního krmení. Vhodným výběrem kvalitních jedinců se nám tak otevřela možnost založit opravdu kvalitní chovnou stanici plemene Tosa - Inu v České republice, která bude založena na takto kvalitních jedincích. Myslíme si, že se s chovem plemene Tosa - Inu neztratíme nejen v rámci ČR, ale i za hranicemi. Již dnes máme mnoho fanoušků z různých koutů světa. V současné době pracujeme na záležitostech spojených se založením chovné stanice a na našich webových stránkách www.tosiny.cz.