Na místě si lidé mohli koupit jídlo a produkty od lokálních výrobců nebo si jen tak posedět, něco sníst a vypít si oblíbený nápoj u živé hudby. Nechyběla ani tombola.

„Snažili jsme se trhy připravit pro každého tak, aby se tu mohli společně setkat rodiny s dětmi i senioři a mladí lidé. Doufal jsem tak, že návštěvnost bude dobrá. To, že dnes přišlo tolik lidí, mě ale velmi mile překvapilo,“ uvedl pořadatel trhů a majitel Velkostatku Tetín Matthew Duras.

Hlohy v Talichově ulici vysázel s pomocí dobrovolníků spolek Berounská zeleň.
OBRAZEM: V berounské Talichově ulici vykvetly hlohy

Zhruba dvacítka stánků nabízela pestrý sortiment od sladkého a slaného občerstvení včetně například lokálního piva Berounský medvěd, až po různé výrobky, jako je mezi místními velmi oblíbená berounské keramika. Nechyběla ani tradiční pojízdná prodejna masných výrobků z tetínské farmy či produkty z Levandulového údolí.

Pro ty nejmenší byl připraven dětský koutek a starší děti se mohly například projet na poníkovi. Ten, kdo se odvážil, mohl zkusit i mechanické býčí rodeo. Nechyběla ani výstava obrazů či myslivosti. Součástí akce byla i tombola. „Požádali jsme každého prodejce, co tu dnes je, aby něco do tomboly věnoval,“ řekl Duras s tím, že se v tomto případě snažili ceny volit tak, aby si každý přišel na své. Výherci se tak mohly stát i děti, které u vstupu dostaly růžové lístky.

Pietní akce k uctění památky posledních židovských obyvatel Tetína popravených v nacistických vyhlazovacích táborech za 2. světové války.
OBRAZEM: Pietní akt v Tetíně připomněl židovské oběti vyhlazovacích táborů

„Doufejme, že se nám podařilo zasít novou tradici. V trzích bychom rádi pokračovali. S různou tématikou je plánujeme organizovat i nadále. Lidé se tedy mohou těšit například na dožínkové či adventní akce. Doufejme, že nám to do budoucna pandemie umožní,“ dodal Matthew Duras.