„Při přijímání dětí se řídíme schválenými pravidly pro umisťování dětí to berounských školek. To znamená, že rozhodující je trvalý pobyt v Berouně a věk dítěte. " uvedla pracovnice odboru školství.

„Zápis, který se uskutečnil v dubnu, ukázal, že by se do mateřských škol měla dostat v září většina tříletých dětí. K zápisu do šesti mateřinek přišlo celkem 340 dětí s trvalým pobytem v Berouně. Z tohoto počtu dosáhne k 31. srpnu 3 let celkem 261 dětí. Tyto děti budou přijímány systémem od staršího k mladšímu," uvedl vedoucí odboru školství Karel Abrahám.

Ve školkách by přitom mělo být od září k dispozici kolem 230 volných míst. Rodiče asi třiceti dětí tak mohou očekávat zápornou odpověď.
Podle slov starostky Šárky Endrlové ale tento počet ještě nemusí být konečný. Ze zkušeností se totiž každý rok daný počet ještě vytříbí. V některých případech se ještě řeší odklady. „Může se do tohoto čísla promítnout stěhování, často také maminka do září otěhotní a nechá si nakonec dítě doma," konstatovala Šárka Endrlová.

Přes všechna uklidnění mají ale rodiče strach. Například paní Jana z Berouna. Jejímu synovi totiž budou tři roky až v srpnu. Místo ve školce přitom moc potřebuje. „Musela jsem už na jaře nastoupit do práce, takže syna mám zatím v soukromé školce. Je to ale finančně velmi náročné. Doufám, že ho do mateřinky přijmou, jinak nevím, co budu dělat. Soukromou školku další rok neutáhneme," přiznává nešťastná maminka.