Porota tměla nelehký úkol, vítěze vybrala po náročném rozhodování.Do krajského kola, které se uskuteční 9. a 10. dubna v Kolíně, odjedou dva nejlepší z každé kategorie. Vítězové si už nyní vybírají básničku, se kterou se zde představí. „Těžký byl pro nás i výběr básniček do okresního kola. Nakonec nám paní učitelka poradila autora Václava Hraběte," uvedly shodně Dominika Nekotová a Petra Humlová, které obsadily první dvě příčky ve čtvrté věkové kategorii.

Herečka z Minoru vítá klasiku
Předsedkyní poroty byla herečka divadla Minor Kateřina Tichá. „Do Lochovic jsem jela s velkým očekáváním. V něčem se naplnilo, v něčem naopak. Jsem moc ráda, že děti recitují. Velmi dobré je také to, že mají velké rozdíly v přístupu k recitaci," uvedla herečka Kateřina Tichá a doplnila, že ji překvapila malá účast starších školáků. Postřeh herečky byl správný, řada dětí totiž v posledních týdnech onemocněla, tím se počet recitátorů ve čtvrté kategorii snížil.

Podle Kateřiny Tiché je velmi dobré, když si děti vybírají klasické básně, kterými jsou například Erbenovy balady. „Mezi dětmi jsou recitátoři, kteří to řeknou lépe, než profesionálové," zmínila herečka.
Členkou poroty byla i ředitelka lochovické základní školy Ivana Eklová. Ta by uvítala, kdyby se do recitační soutěže Berounska přihlásily i další základní školy. Například přímo z Berouna. Další soutěž tohoto druhu totiž v regionu není.

Do Lochovic přijeli na okresní kolo recitační soutěže chlapci a děvčata z Litně, Osova, Hostomic, Žebráku, Zdic, Drozdova Hořovic a dokonce i ze vzdálenějších Hudlic. Samozřejmě nechyběli lochovičtí recitátoři.