V pondělí 18. srpna v 04:00 začala dvoutýdenní výluka SŽDC na hlavní trati z Prahy do Berouna, která má vliv také na vlaky na tratích Praha – Beroun, Praha – Rudná u Prahy – Beroun a Zadní Třebaň – Lochovice. Výluka potrvá do 31. srpna do 14:00.

Na trati 171 Praha – Beroun (linka S7) se v úseku mezi Radotínem a Dobřichovicemi jezdí pouze po jedné koleji a po trati tak může projet méně vlaků. Osobní vlaky jezdí v úseku mezi Radotínem a Berounem pouze jednou za hodinu, výjimkou je ranní špička z Berouna směrem do Prahy a odpolední špička z Prahy do Berouna, kdy jezdí spoje v uvedeném směru každých 30 minut. Ostatní osobní vlaky, které zde běžně jezdí, skončí už v Radotíně. O víkendu pojedou vlaky z Prahy do Berouna pouze jednou za hodinu a budou na ně nasazené tři spojené CityElefanty.

U některých vlaků na trati 172 Zadní Třebaň – Lochovice (linka S76) jsou posunuté odjezdy ze Zadní Třebaně i z Lochovic, aby zůstala v Zadní Třebani zachována návaznost na vlakové spoje do Prahy a z Prahy, které jedou kvůli výluce na hlavní trati často v jiných než obvyklých časech.

Na trati 173 Praha – Rudná u Prahy – Beroun (linka S6) jsou tři osobní vlaky v každém směru v pracovní dny nahrazeny odkloněnými rychlíky z hlavní tratě Praha – Beroun. Rychlíky jedoucí místo osobního vlaku nezastavují na všech zastávkách, jako osobní vlaky.
Zpravidla zastavují pouze v Nučicích, Rudné u Prahy a Zbuzanech.