„Už při koncertu Ektora se přihnala bouřka a musel být přerušen. Přesunuli jsme se proto na další koncert do nafukovací haly, který měl začínat hodinu po půlnoci ze soboty na neděli. Bylo tam zhruba 500 lidí. Najednou se začala prověšovat střecha a organizátory jsme byli vyzváni k opuštění stanu,“ líčila zážitky Linda H.

Pár minut po půlnoci došlo k výpadku kompresoru, který dofukoval halu. „Vydali jsme se s přítelem k východu. Dav nás ale začal tlačit a ve východu, který se zmenšoval v důsledku ufukování vzduchu, jsme se museli skrčit. A v tu chvíli začali lidé padat přes sebe. Upadla jsem na tři dívky, ale nohu jsem měla zaklíněnou mezi ostatními lidmi, takže jsem se nemohla pohnout,“ popsala účastnice festivalu.

Jeden z účastníků začal pomáhat dívce, která ležela úplně vespod. Tahal ji za ruce, ale spodní část těla měla uvízlou pod dalšími lidmi. „Jedna z dívek chtěla v panice přes všechny lidi přelézt. Přítel začal křičet na dav, ať se dá na ústup, nazpět od východu. Díky tomu sevření povolilo. Vysvobodil mě další účastník, kterému bych touto cestou ráda poděkovala. Pak už se mě ujali zdravotníci, kteří mě v sanitce ošetřili nohu. Měla jsem ji pohmožděnou a odkrvenou,“ dodala Linda H.

Když všichni lidi odešli, všiml si její přítel, že před halou leželo zhruba dvacet bot. Rovněž viděl na zemi ležet dívku, která byla v bezvědomí a ošetřovali ji záchranáři.

Atmoféra ze sobotního večera, kterou zachytila Linda H.:

Atmosféra, kterou zachytila jednadvacetiletá žena, která se večer dostala do tlačenice v party stanu. | Video: poskytla Linda H.

„Jsem moc ráda za rychlou a obětavou práci hasičů, kteří na místo dorazili jako první, i záchranářů. Nebýt tohoto zážitku, tak jsme si festival opravdu užili,“ uzavřela Linda H.