V každé kategorii hlasovalo více než 400 lidí a většinou šlo souboj mezi dvěma známkami, jedničkou a pětkou. S výjimkou kategorie Podpora vrcholového i mládežnického sportu, sportovišť a vyžití pro volný čas. Tam více než dvacet procent lidí známkovalo dostatečnou, tedy čtyřkou. I tak si tato oblast vysloužila průměrnou známku 2,3. Čtenáři tak snahu radnice v podpoře sportu ve městě hodnotili po zaokrouhlení chvalitebně.

Na druhém místě v žebříčku spokojenosti skončila Sociální politika a bezpečná místa ve městě. Čtenáři práci vedení Berouna ohodnotili na průměrnou známku 2,7, tedy chvalitebnou až dobrou.

Berounská starostka Soňa Chalupová.
Vysvědčení vedení Berouna: oznámkujte radní i starostku ve čtyřech oblastech

Jen o desetinku hůře, tedy zhruba za trojku dopadly zbylé dvě kategorie, a sice Bytová politika - jak dostupné jsou byty a domy ve vašem městě a Doprava a dopravní dostupnost, infrastruktura pro auta, cyklisty i chodce.

Vedení města si tak ke konci tohoto školního roku, kdy má za sebou necelý rok své vlády, od čtenářů Deníku vysloužilo průměrnou známku 2,65 - tedy zhruba dvě mínus.

„Velmi si vážíme toho, že obyvatelé Berouna práci vedení města ohodnotili chvalitebně až dobře. Hodnocení je tak pro nás zpětnou vazbou a impulsem k tomu, abychom pokračovali ve zkvalitňování života občanů ve městě,“ sdělila k tématu mluvčí radnice Jitka Soukupová.

Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů deniku.cz a jeho regionálních webů. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější, a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu a nedělá si ambice na komplexní analýzu. Komentáře starostů a primátorů najdete v plném znění na webech denik.cz.