Příjemnou atmosféru soutěže malinko kazilo počasí. Každou chvíli to totiž vypadalo na vydatný déšť.

„Z počasí jsem měl opravdu strach. Když v noci přišel ten přívalový déšť a ráno pak stále pršelo,  tak jsem si říkal, jak asi bude při soutěži. Dopadlo to ale dobře. Neprší," poznamenal spokojeně ředitel králodvorské základní školy Evžen Krob.

„Tuto akci pořádáme každoročně ve prospěch nějakého zařízení pro psy. Výtěžky z uplynulých ročníků směřovaly do útulku v Buštěhradu. Letos jsme se ale rozhodli, že podpoříme organizaci Toulavé tlapky, která se stará o toulavé a týrané psy. Myslíme si, že naši pomoc potřebují více," uvedla učitelka druhého stupně králodvorské základní školy Jiřina Spurná s tím, že se soutěže mohou zúčastnit všichni psi.

Letos jich na hřiště dorazilo se svými páníčky patnáct. Podle organizátorů akce to nebylo  hodně ani málo. Téměř stejný počet účastníků měli na soutěži i při uplynulých ročnících. Jednou ze závodnic byla i Nikolka Klírová. „Je to tady pěkné. Je tady i hodně pěkných pejsků. Ten můj je celkem hodný. Jsem tu s ním letos poprvé a tak se trochu bojí. Nechce vlézt do tunelu," svěřila se jedenáctiletá obyvatelka Králova Dvora.

Organizaci Toulavé tlapky základní škola podpořila už v loňském roce. „V listopadu jsme jí posílali patnáct set korun. Díky této akci a našim sponzorům budeme moci na účet organizace stejnou finanční částku zaslat i na konci letošního školního roku," upozornila Jiřina Spurná.

Všichni účastníci soutěže odcházeli ze hřiště spokojeně. Prožili hezké dopoledne a každý z nich si odnesl i nějakou drobnou cenu.