Všechna tato zvířata zde našla svůj domov. V ekocentru se starají především o ta, která byla odložená, nebo se o ně jejich původní majitelé už nemohou postarat, například kvůli svému zdravotnímu stavu. Domov zde našla i hendikepovaná zvířata.

Postarat se o všechny čtyřnohé kamarády vyžaduje velké úsilí i nemalé finanční prostředky. Jednou do roka přichází pomoc v podobě koncertu, jehož výtěžek míří právě do ekocentra ve Bzové. Ten letošní se konal zkraje června a uspořádal ho pan Budík.

A jak zástupci Zvířecí pohody podporu využijí? „Finanční podporu bychom aktuálně asi nejvíce využili pro opravu výběhu pro koně," říká za ekocentrum Zvířecí pohoda Veronika Novotná.

Vítaná je každá návštěva i každá další pomoc. „Lidé se k nám mohou přijet podívat, prohlédnout si zvířátka a poslechnout si o naší práci. Jsme velmi vděční za jakoukoliv pomoc, materiální, nebo finanční.  Nabízíme několik aktivit, jejímž prostřednictvím nám lidé mohou také pomoci. Kdo má rád pejsky a přírodu, pomoci nám může venčením pejsků, uzavírá Veronika Novotná," která navíc přijala pozvání do on-line rozhovoru Berounského deníku. Uskuteční se ve čtvrtek v době od 10 do 11 hodin.