Ta se narodila s mozkovou obrnu čtvrtého stupně a Lennox gastautuv syndrom a k její nemoci se přidávaly další komplikace. Díky celé rodině ale pořád dělá pokroky, i když její životní vyhlídky nejsou vůbec radostné.

K tomu, aby mohla zbytek svého života alespoň přežít, potřebuje v tuto chvíli speciální invalidní vozík, který bohužel od státu neobdrží. Prodej tohoto vozíku se pohybuje v řádech desítek tisíc, a proto se rozhodla příbramská nadace Chci pomoci, Burger U Houmra v Berouně a skupina Wohnout uspořádat benefiční koncert, kde celý výtěžek z koncertu poputuje na koupi právě tohoto vozíku.

V Berouně vystoupí bez nároku na honorář v areálu parkovišti Burgeru U Houmra od 18 hodin skupina Wohnout a předkapela MOPED 56. Výtěžek z koncertu, který pořádá nadace Chci pomoci a Burger U Houmra, věnují celý dívce. Vstupné je dobrovolné i díky všem partnerům koncertu a nadace Chci pomoci.

„Na příběh Editky nás upozornili kluci z nadace Chci pomoci společně s patrony nadace Martinem Krausem, Františkem Rajtoralem a Honzou Černým. Myslíme si, že Editka je skvělá a statečná. Skoro všichni v kapele máme děti, a je nám líto, že se tohle a mnohé jiné dětem stává. Jsme rádi, že jsme součástí tohoto projektu a můžeme alespoň naším vystoupením pomoci Editce v jejím těžkém životním osudu," říká Matěj Homola – zpěvák a frontman kapely Wohnout.

„Editku jsem poznal už před několika roky v Příbrami, kam celá rodina jezdila za strejdou Editky a prvoligovým fotbalistou Danielem Tarczalem, který v tu dobu hrál za 1. FK Příbram. Rodinu jsem oslovil a slíbil, že až bude Editka potřebovat pomoci, pokusím se s patrony nadace něco vymyslet. Uplynulo několik let a jelikož v tuto chvíli potřebuje nutně pro svůj život speciální invalidní vozík, rozhodli jsme se, že oslovím kluky ze skupiny Wohnout a ti bez váhání odpověděli, že koncert odehrají bez nároku na honorář, za což jim strašně moc děkuji," říká Tomáš Bezouška z nadace Chci pomoci.

Pomoc vyvrcholí koncertem kapely Wohnout 23. září 2016 v areálu parkovišti burgeru U Houmra v Berouně, kde hudebníci zahrají bez nároku na honorář.

Koncert v Berouně bude jedním z posledních, který Wohnouti odehrají v jejich narozeninovém Tour k 20. rokům.
A pokud se i vy rozhodnete přispět na dobrou věc a nechcete čekat až na zářijový koncert, máte možnost. Můžete zaslat peníze na transparentní účet 107-8408500267/0100. Heslo pro platbu je EDITKA. I malá částka pomůže k dobré věci.