Neznámý pachatel, který na workoutové hřiště v Králově Dvoře evidentně zanevřel, nejprve uřízl kus šplhacího lana, a odnesl ho pryč.

„Těch poničených věcí je více. Workoutové hřiště je oplocené, ale neznámý vandal vytrhl vstupní branku z pantů. Na hřišti jsme také měli na cvičení velkou pneumatiku, kterou návštěvníci hřiště občas přemisťovali na různá místa. Proto jsme koupili řetěz a pneumatiku jsme jím přivázali ke stromu a na řetěz dali zámek, Ten řetěz ale zmizel i se zámkem. Dále někdo zřejmě kladívkem rozbil některé cvičící prvky a také na hřiště vysypal dvě popelnice s komunálním odpadem,“ upozornil Michal Prokůpek.

Na hřiště je vstup zdarma a ve volném čase na něj chodí hodně lidí trénovat a několikrát do roka se na něm pořádají i akce pro děti. „Denně si na hřiště chodí zacvičit kolem patnácti lidí. Proto nám vadí, že nám ho někdo ničí. Chceme, aby to už skončilo," dodal králodvorský zastupitel.

Kvůli tomu, co se v posledních měsících na workoutovém hřišti děje, začalo vedení města zvažovat určitá bezpečnostní opatření. Jedním z nich bylo i umístění fotopastí.

Workoutové hřiště, které je určeno k posilování těla vlastní vahou, město Králův Dvůr nechalo vybudovat koncem roku 2016 a v berounském regionu bylo jediné svého druhu. Mohou na něm cvičit začátečníci, pokročilí, staří, mladí i handicapovaní lidé.

„Posilování těla vlastní vahou je kalistenika. Základní cvičení pro většinu sportovních odvětví se skládá ze silové přípravy. Progresivní kalistenika nám umožňuje posilovat všechny svalové partie bez nutnosti návštěv posiloven a dalších sportovních zařízení. Je to cvičení zdarma a pro všechny. Zlepšíte si při něm svojí sílu, vyrýsujete svaly, zlepšíte klouby i vazy a celkově zesílíte," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.