Každý ročník akce s názvem Konina je v něčem jiný. v roce 2011 si mohli lidé užít nejen rytířské turnaje, divadelní a hudební představení, ale nechyběly ani ukázky přirozené komunikace s koňmi. „Tou hlavní letošní změnou je však počasí. Už dva roky zpět nám při akci pršelo, a to nám značně ztížilo program. S koňmi pak nemůžeme na travnaté plochy hradu a rozmáčený terén navíc koním i šermířům klouže,“ uvedl tehdy za pořadatele Václav Staněk z Koňského dvorce Chmelištná.

Na hradě Točník si každý našel to své. Děti se mohly nechat zkrášlit malováním na obličej, projekt se na koni a nechyběly ani výtvarné dílny. „Ani jsem nečekala, že se svezu na koníkovi. Byla to paráda,“ popsala tehdejší zážitek desetiletá Anička z Berouna, která si projížďku pod hradem užila i se svou sestrou.

Na programu bylo také kování koní a předvedení koně v tahu. Jednou z novinek, kterou pro rok 2011 pořadatelé Koniny připravili, byla přetahovaná s koněm. „Diváci si vyzkoušeli, jakou sílu kůň opravdu má,“ uzavřel Václav Staněk.