„U nás v ulici se vykrádají auta dost často a přesto v nich lidé nechávají cenné věci. Asi si myslí, že jim se to stát nemůže," poznamenala k vykradeným vozidlům  Iveta Nohýlková z Králova Dvora.

Z vozidel se ale neztrácejí jen cenné věci. V Králově Dvoře v ulici pod Bory zloděj vnikl do osobního vozidla značky  Saab 9-3 a odcizil z něho originální autorádio s CD přehrávačem značky Saab. K tomu si přibral displej palubního počítače a dětskou autosedačku. Majiteli auta tím vznikla škoda téměř za dvacet tisíc korun a nikdo mu jí neuhradí.

„Vykradou vám auto a nikdo vám nic nedá. Denně s sebou vozím notebook a nikdy bych ho v autě nenechala. Vláčím ho  všude s sebou. Dříve jsem parkovala v centru Berouna, ale to nyní nejde. Musím parkovat v ulici U Archivu, a tam je to samý bezdomovec. Kdykoli tam auto nechám, mám strach v jakém stavu ho odpoledne najdu," svěřila se Renata Šilhavá.

O tom, že jsou  její obavy namístě, svědčí i případ, který policisté vyšetřovali v úterý. Neznámý zloděj se v ulici U Archivu vloupal do  zde zaparkovaného osobního vozidla Renault 19.

„Zloděj vnikl do vnitřních prostor auta a z jeho středového panelu odcizil autorádio. K tomu si ještě z volně přístupné nádrže odčerpal 40 litrů Naturalu 95," uvedla k případu Lenka Uriánková.