„Akce se uskutečnila v prostorách Základní školy Pavla Lisého a záštitu nad ní převzal starosta města Hostomice Vít Štáhlavský,“ konstatoval za hostomický šachový klub Jiří Kadeřábek s tím, že šlo o otevřený přebor města Hostomice, který byl zařazený do základního kola Krajského přeboru žáků pro rok 2014/2015.

Celkovým vítězem se stal Martin Šilhánek /Pionýr Jince/, druhé místo obsadil Oliver Jelínek /ŠK Řevnice/ a na třetím místě skončil Stanislav Kamenický /Pyrit Příbram/. Za domácí Základní školu Pavla Lisého se zúčastnilo osm dětí, všechny obstály se ctí. „Na pěkném pátém místě umístil Jan Fatka. Stupně vítězů mu unikly jen o vlásek, měl půl bodu ztrátu na vítězné trio,“ popsal výkon místního hráč Jiří Kadeřábek.

Pořadatelé děkují všem, kteří turnaj podpořili a zasloužili se tak o zdárný průběh. Šachový turnaj mládeže se v Hostomicích konal poprvé. Šachy zde mají ale delší tradici. V srpnu se zde například uskuteční 16. ročník Bleskového turnaje. Na tuto akci se tradičně sjíždějí hráči z celé republiky. Už o Velikonocích se zde ale koná místní přebor.