Za obchodním domem Lidl již několik dní panuje čilý stavební ruch. Občané se zatím mohou jen dohadovat, co na poli mezi Berounem a Královým Dvorem vyroste.

„Potřebovali bychom zde nějaký obchodní dům typu Baumax nebo Obi. V této části středních Čech se hodně staví a určitě by o zákazníky neměli nouzi. Takhle pro všechno musíme do Prahy,“ uvedl obyvatel Berouna Jiří Holý, který doufá, že jeho přání bude vyslyšeno.

Podle informací Berounského deníku zde ale stavební činnost Baumax ani Obi neprovádí. „Zmíněná obchodní centra jsme již několikrát oslovili, ale oni o výstavbě v Berouně neuvažují,“ sdělil nám vedoucí odboru výstavby Městského úřadu v Berouně Martin Pech. Beroun je pro ně prý malé město.

Jak se Berounskému deníku podařilo zjistit, na pozemcích za supermarketem Lidl vyroste nové obchodní centrum. Bude se jednat o jeden objekt, ve kterém by podle našich informací mělo působit více prodejen. Je možné, že na své si v něm tak přijdou i kutilové. Ať se již v prostoru mezi Berounem a Královým Dvorem bude prodávat značkové oblečení, boty nebo třeba hřebíky, jedno je jisté, potraviny to nebudou. „To je požadavek, který investor musí akceptovat. Město v této oblasti žádnou další prodejnu s potravinami nechce,“ upřesnil informaci Martin Pech.