„Je to zrádné, jedete po suché silnici, najednou most a dostanete smyk, zrádné jsou třeba i úseky v lese,” stěžoval si řidič Jiří V. z Berouna.
Policie mu dává za pravdu, navíc zrádnost silnic i zbytečné riskování řidičů dokládá sama statistika dopravních nehod.

Ze všech vyberme jen několik z nich. Například ve středu v ranních hodinách ochromila provoz nehoda mezi Hýskovem a Nižborem. „Vezla jsem z
Nižbora děti do hýskovské školy a viděla jsem před sebou zablokovanou silnici kvůli nehodě. Musela jsem místo nehody objet přes Zdejcinu,” informovala o nehodě Berounský deník pravidelná čtenářka.

„Řidička vozidla dostala v zatáčce na namrzlém povrchu smyk, dostala se na travnatou stráň, odtud se ale auto odrazilo zpět na silnici, kde zůstalo stát na střeše přímo uprostřed vozovky,” popsala nehodu mluvčí policie Lenka Uriánková. Řidičku se zraněním odvezla záchranka do hořovické nemocnice.

Další nehodu způsobila řidička v Hořovicích. Na mokrém povrchu dostala smyk a na rovném úseku komunikace po projetí zatáčkou přejela přes pravou silniční krajnici z travnatého srázu mimo komunikaci, kde narazila levou přední částí vozidla do betonového propustku, který tím poškodila.

Všechny nehody ale nesouvisí jen se špatným stavem vozovky, jako třeba v následujícím případě.

Starší řidička vezoucí v autě svou tříletou vnučku se na Třídě Míru v Berouně začala otáčet. Nedala přitom přednost řidiči Škody Octavia Řidič ve snaze zabránit nehodě najel na travnatý povrch a vrazil do dvou domů .

Často při dopravní nehodě hraje roli i zvíře, a to nejen divoké prase nebo srna. V Popovicích vyběhl před auto z otevřených vrat ovčák, řidič srážce nedokázal zabránit.