V současné době jsou uzavřené nájezdy směrem na Plzeň, a to jak na exitu 14 v lokalitě U Zabitého, tak i na exitu 18 v centru Berouna. Nájezd, který mohou řidiči využít, je tak jedině v Loděnici nebo 
v Králově Dvoře. Uzavírka by měla podle dostupných informací trvat do 8. července. „U exitu 18 není dále umožněn sjezd ve směru Praha – Beroun," dodává Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic Praha.

Uzavření nájezdů stejně jako další práce na dálnici, kde probíhají výměny svodidel, komplikuje dopravu v Berouně i v Králově Dvoře. Řada řidičů je ze situace zoufalá. „Z Králova Dvora do Berouna jsem ráno do práce jel neskutečných 45 minut. Kdybych nemusel jet v saku a netahal sebou notebook, raději bych šel snad pěšky, byl bych tam stokrát rychleji," rozčiloval se Michal Veselý, který kvůli kolonám prý zmeškal pracovní schůzku.

„Nejhorší je vyjet vůbec na hlavní silnici, tedy na Plzeňskou. Kolony vozidel jsou nekonečné a řidiči vás prostě z vedlejší silnice nepustí. Možná by ve špičkách pomohli policisté, ale ty raději budou vybírat pokuty," rozčiloval se Michal Veselý.

To paní Lenka z Trubína vyřešila situaci po svém. „Jezdím teď do práce na kole. Nemám tak problémy 
s parkováním v centru města, kde je to samá modrá zóna, a navíc neřeším kolony. Takže když je dobré počasí, není co řešit," svěřila se sympatická cyklistka.

Rozsáhlé opravy dálnice D5 začaly už v dubnu letošního roku. Podle vyjádření zástupců Ředitelství silnic a dálnic ČR si tato rekonstrukce, která skončí začátkem července, vyžádá 160 milionů korun.