„Byl ohlášen výjezd, zastrčili jsme v našem záchranném voze klíčky do zapalování, ale bohužel se nám nastartovat nepodařilo. Zdraví pacienta nebylo naštěstí ohroženo, protože máme k dispozici několik vozů s potřebnou výbavou, ale rozhodně bychom tyto problémy nechtěli řešit opakovaně,“ uvedl majitel řevnické záchranné služby Trans Hospital Bořek Bulíček.

Jak se ukázalo, záchranné vozy nemohly vyjet kvůli špatné naftě, kterou řidiči natankovali pokaždé u benzinové stanice v Letech. „Museli jsme vypustit nádrže a vyměnit dvakrát naftové filtry, aby mohlo být vozidlo opět funkční,“ upozornil Bořek Bulíček, který po majiteli čerpací stanice bude požadovat finanční náhradu. „V současné době škodu vyčíslujeme,“ dodal Bořek Bulíček.

Problémy se svými dieselovými vozy měli i další řidiči, kteří v uplynulém týdnu tankovali u zmíněné benzínky. Ráno jsem bral na cestě do práce naftu, ale odpoledne, když jsem se vracel, tak už mi to nechtělo chytat. Dost jsem se vyděsil, ale nakonec známý automechanik zjistil, že je to špatným palivem, odčerpal ho z nádrže a už je to v pořádku. Byl to ale nepříjemný zážitek, docela jsem se zapotil, auto máme na leasing,“ uvedl jeden z poškozených řidičů.

O vysvětlení celé situace jsme požádali jednatele benzínky v Letech, Oldřicha Kološe. „Při posledním doplnění pohonných hmot do naší čerpací stanice došlo ze strany dodavatele při stáčení z autocisterny k záměně stáčeného produktu. Naše firma danou situaci okamžitě vyřešila a sjednala patřičnou nápravu. V tuto chvíli je vše v naprostém pořádku. Ačkoliv tato situace nevznikla naší vinou, všem postiženým motoristům se omlouváme,“ vyjádřil se k problémům s pohonnými hmotami jednatel benzínky Oldřich Kološ.

Oslovení majitelé čerpacích stanic na Berounsku se staví na stranu svých kolegů v Letech. „Je to výjimečné, ale chápu, že se to může stát. Snad nebudeme muset podobně nepříjemný problém řešit u nás. Pro řidiče je to samozřejmě také nepříjemná situace,“ uvedla čerpadlářka z Berouna.