„Často se setkáváme i s úrazy dětí na kole, ke kterým dojde na zahradách nebo na dvorku. Rodiče si myslí, že když jezdí doma, tak se nemůže nic stát. Navíc je zde tolik nehlídají," upozornil ředitel rychlé lékařské pomoci Trans Hospital Řevnice Bořek Bulíček s tím, že právě stísněné prostory na dvoře mohou být pro malé cyklisty nebezpečné. V těchto případech často dochází k tomu, že děti nemají přilbu. Ta by měla být součástí výbavy nejen cyklistů, ale i in-line bruslařů a vyznavačů skateboardinku. Děti by měl neustále někdo hlídat a stále jim vysvětlovat, že ochranné pomůcky mohou ochránit jejich zdraví, mnohdy život.

Nehody na kole se nevyhýbají ani starším lidem. V polovině července byla posádka rychlé lékařské pomoci Trans Hospital přivolaná na silnici mezi obcemi Všenory a Klínec kde byla nalezená starší cyklistka v bezvědomí. Po příjezdu lékař konstatoval smrt a celou událost šetří Policie ČR.

Záchranáři také varují před úrazy, které si mohu dospělí způsobit při manipulaci se zemědělskými stroji. „Lidé je půjčují i dětem, nechávají je jezdit na traktůrkách. To je další problém, při kterém může dojít k vážnému úrazu," prohlásil Bořek Bulíček.

Výjimkou nejsou ani úrazy motorkářů. „Od začátku roku jich evidujeme hodně. U Třebaně se například jeden srazil i se srnou," uvedl ředitel řevnické záchranky. Řevničtí záchranáři vyhížděli také k havárii motocyklistů mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy a v Černošicích. Jeden účastník byl převezen s lehčím zraněním a druhý s otevřenou zlomeninou nohy do nemocnice.